11 січня відзначають Міжнародний день Спасибі

11 січня відзначають Міжнародний день Спасибі. Слова подяки можуть стати по-справжньому чарівними, потрібно тільки вміти правильно і вчасно сказати: «Спасибі».

Міжнародний день Спасибі (International Thank You Day) був заснований за ініціативою миротворчих спільнот. Найсвітліше і найбільш «ввічливе» свято покликане навчити нас не боятися і не соромитися дякувати оточуючим, світові і самим собі. Слова подяки здатні поліпшити настрій, підвищити взаєморозуміння, заряджають позитивними емоціями і, безсумнівно, роблять життя і тих, хто дякує, і тих, хто приймає подяку, краще.

Навіть приїжджаючи в незнайому країну, першим ділом ми дізнаємося, як сказати місцевою мовою «спасибі» – це данина ввічливості та поваги до звичаїв і народу.

Психологи впевнені, що слово «дякую» на кшталт погладжуванню, воно здатне і зігріти, і заспокоїти, і підбадьорити. Але найголовніше – це вимовляти слова подяки без роздратування і злості, від чистого серця, щиро. Тоді просте «спасибі» набуває дійсно чарівної сили.

Волинський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  розповість, як правильно дякувати, для чого потрібно говорити «спасибі» і як часто це робити.

Перш за все, подяка не повинна бути машинальною і умовною. Навіть якщо ви не дуже задоволені, постарайтеся сказати «Дякую» так, щоб людина відчула дійсно вашу подяку, а не відчуття провини і незручності.

Психологи радять дивитися при цьому в очі, зоровий контакт робить подяку особистою. З простого жесту етикету ваше «спасибі» стає персоніфікованим, адресованим саме цій людині.

Невдячність – це дуже грубо. А у нас чомусь люди скупі на слова подяки. Привчайте себе говорити “спасибі” частіше.

Не соромтеся подякувати мамі або дружині за приготований сніданок, випадковому перехожому – за те, що притримав перед вами двері, колезі – за надану послугу. Як і в будь-якій справі, тут важлива практика. Чим частіше ви будете дякувати, тим більш невимушено і щиро буде звучати ваше «спасибі».

Слово «спасибі» походить від словосполучення «Спаси Боже». Гармонійний спокійний стан людини передбачає почуття подяки за дар життя, за все, що їй дає доля.

У День Спасибі подякуйте своїм близьким, всім, кого Ви любите, хто Вас підтримує і цінує. І не забувайте їм говорити «Спасибі» кожного дня.

Автор: Волинський обласний центр СС

Пов'язані матеріали:

Читайте також: