Акція “Обміняй цигарку на цукерку”

У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму.

Україна займає 2 місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного українця припадає понад 2500 сигарет – майже 7 щоденно.

Усім відомо, що з палінням пов’язана велика кількість різних хвороб. Куріння спричиняє спазм судин, погіршує постачання кисню до серця і мозку, підвищує артеріальний тиск та збільшує ризик виникнення інфаркту міокарда або інсульту.

У курців у п’ять разів частіше виникає інфаркт, у чотири — інсульт, у 16 разів — захворювання судин ніг. тих, хто довго палить, лікарі зазвичай діагностують хронічні обструктивні захворювання легень, хронічний бронхіт. Ця шкідлива звичка є основною причиною раку легень, трахеї і бронхів, гортані, ротової порожнини, стравоходу тощо.

Сьогодні на загальнодержавному рівні робляться певні кроки у боротьбі з палінням: прийняті антитютюнові закони, ведеться активна санітарно–освітня робота.

З метою популяризації здорового способу життя, відмови від тютюнопаління, до Всесвітнього Дня без тютюну працівниками Луцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано і проведено соціально – профілактичну акцію «Обміняй цигарку на цукерку». У ході акції спеціалістами Центру було проведено обмін цигарок на цукерки, розповсюджено інформаційні буклети «Скажи «ні» алкоголю, тютюну та наркотикам».

 

Автор: Луцький РЦСССДМ

Пов'язані матеріали:

Читайте також: