День Вишиванки

18 травня 2017 року працівники КЗ «Іваничівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» спільно із Іваничівською районною радою взяли участь в заходах приурочених до  Дня вишиванки. Це порівняно молоде свято останнім часом стає все популярнішим, особливо враховуючи події в країні.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті.

Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря. Цей національний одяг носять чоловіки, жінки та діти. В наш час вишиванка вийшла з повсякденної форми одягу, проте її надягають на свята або визначні дати.

Споконвіку для українців власна вишиванка була наче оберегом, тому й стала справді дорогоцінною. Кожен птах, кожна квітка, що прикрашає вишиванку, має своє символічне значення, спрямоване на добре та щасливе життя. Важливими є також правильно підібрані кольори: червоний, зелений, чорний. Створена руками, така вишиванка всотує не тільки частинку душі того, хто її зробив, а ще є ланкою між минулим, його традиціями і цінностями та сучасністю.

В основному вишивали дівчата, готуючи собі придане до весілля. Кількість зібраних вишиванок говорила про матеріальний добробут нареченої. Якщо у дівчини було від 30 до 40 сорочок, то вона вважалася з бідної сім’ї, а у якої було від 100 й більше – вважалася завидною нареченою.

Щоб одягати вишиванку, треба бути її гідним. І тоді вона дійсно стане оберегом, дорожчим за найбільші коштовності світу. І ми будемо з трепетом передавати її своїм дітям, заповідаючи їм найвищі цінності нашого роду.

Вітаємо усіх Вас з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки! Бажаємо укріплення української ідентичності заради процвітання нашої країни!!!

Слава Україні! Героям Слава!

Автор: Іваничівський РЦСССДМ

Пов'язані матеріали:

Читайте також: