Кожній дитині – свою сім’ю

26 липня 2018 року у міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді прийомні батьки та батьки – вихователі обговорили актуальне питання щодо всиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
На засіданні групи провідний фахівець із соціальної роботи Анжела Карпінська ознайомила із статистичними показниками всиновлення дітей із прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Зокрема, повідомила про те, що в Україні функціонує 1039 ДБСТ, в яких виховується 6 929 дітей. Прийомних сімей – 3646, в них виховується 6 863 дитини. З усіх дітей, майже 80 % мають підстави та перебувають на обліку, як такі, що можуть бути всиновлені.
Протягом 2017 року із прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу було всиновлено лише 110 вихованців – менше 1% від тих, хто перебуває у ПС і ДБСТ. Усі ці діти мають переважне право на усиновлення в сім’ї громадян України. При цьому самими прийомними батьками та батьками – вихователями було всиновлено лише 58 дітей, які перебували у їх сім’ях. Учасникам групи наголошено про наявність у них можливості скористатися переважним правом на усиновлення дитини, яка виховується у їхній сім’ї.
Приємно поінформувати, що у нашому місті вперше за час функціонування прийомних сімей було всиновлено дитину прийомними батьками.
Головний спеціаліст служби у справах дітей – Олена Стащишин, роз’яснила роль прийомних батьків, батьків-вихователів в процесі організації знайомства кандидатів в усиновлювачі із дитиною чи дітьми, які є їх вихованцями, та встановлення контакту. Ознайомила з процедурою оформлення всиновлення. Наголосила про неможливість порушення пункту 61 Порядку провадження діяльності з усиновлення.

Автор: Нововолинський МЦСССДМ

Пов'язані матеріали:

Читайте також: