Мій світ – без насильства!

Насильство в сім’ї є величезною проблемою державного значення. Про її масштабність і гостроту свідчать результати соціологічних досліджень, міжвідомча статистика та дані громадських організацій тощо. Тому з метою запобігання жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім’ї, роз’яснення шляхів захисту від нього, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 28 листопада 2019 року працівниками відділу СССДМ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шацького району Волинської області проведено круглий стіл: «Мій світ – без насильства!» з дітьми із прийомних та опікунських сімей.
Адже найчастіше жертвою насилля стають:

  • діти, що виховуються в умовах жорстокого поводження в сім’ї і як наслідок вони вороже сприймають світ, готові бути або жертвами, або тими, хто здійснює насилля;
  • діти, що виховуються в умовах бездоглядності, емоційного відкидання з боку батьків;
  • діти, що мають відставання в психофізичному розвитку;
  • діти, які легко піддаються навіюванню та нездатні реально оцінити небезпеку і протистояти насиллю;
  • діти “вулиці”.

Найсуттєвішою перешкодою для виявлення факту насильства в сім’ї є небажання самої жертви говорити на цю тему. Вона добровільно не розповідає або в багатьох випадках приховує факт насильства. Зазвичай діти, котрі зазнали насильства, уникають викриття факту насильства. І першою причиною, як не дивно, є любов до своїх батьків, навіть до тих, що чинять насильство.

Тому дітей поінформовано:

– як захистити себе від насильства;

– що можна зробити, щоб запобігти жорстокому поводженню з дітьми та насильству в сім’ї;

– хто повинен зупинити цикл знущань.

І на завершення заходу діти мали можливість виготовити новорічну іграшку своїми руками.

Автор: Відділ СССДМ терцентру Шацького р-ну

Пов'язані матеріали:

Читайте також: