Ніколи не проходьте повз дітей, втягнутих у жебракування.

Чим молодша дитина, тим більша ймовірність того, що вона стала жертвою торгівлі людьми. Одразу ж викликайте Нацполіцію та Службу у справах дітей.

Відомо, що молоді та здорові люди є привабливими для багатьох видів експлуатації: трудової, сексуальної, з метою вилучення органів, участі у збройних конфліктах та ін.

Дітей, як правило, вивозять в інші країни або регіони з метою жебракування, експлуатації у сфері секс-послуг, порнобізнесі тощо.

Ознаки втягнення дитини у жебракування:

а) жорстоке поводження (зазвичай, виділяють чотири типи жорстокого поводження: фізичне, сексуальне, емоційне (психологічне) та економічне);

б) неналежні умови проживання (дитину змушують жити у бараках, підвалах, пластикових вагонетках без елементарних санітарних умов);

в) жебрацтво під пильним наглядом та контролем (організація та примушування дитини до заняття жебрацтвом шляхом побиття, зґвалтування, навмисного заподіяння каліцтв, фізичних травм та інших видів насильства);

г) весь дохід відбирається.

Метою злочинців, які змушують дітей жебракувати, є отримання прибутку у будь-якій формі – гроші, продукти харчування, одяг. Часто зловмисники використовують наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги для заспокоєння дитини шляхом введення в організм малолітньої потерпілої особи.

У випадку виявлення дитини, яка жебракує, невідкладно повідомте про неї представнику Національної поліції та ССД. Не будьте байдужими!

Автор: Волинський обласний центр СС

Пов'язані матеріали:

Читайте також: