Пілотний проєкт у Волинській області

На Волині реалізовується спільний проєкт Мінсоцполітики України, ЮНІСЕФ та Української мережі за права дитини. Волинська область – серед пілотних областей з його втілення.

Пілотний проєкт має на меті підтримку дітей, яких через пандемію коронавірусу повернули з інтернатів в сім’ї. Так, у Волинській області 984 дитини повернуто у сім’ї.

Головне завдання проєкту – посилити соціальний захист цих сімей і допомогти їм забезпечити належний догляд за дітьми. Реалізовувати заплановане будуть через навчання соціальних працівників та безпосереднє надання гуманітарної допомоги дітям за їхніми потребами.

Протягом наступних шести місяців експерти проєкту навчатимуть соціальних працівників моніторити ситуацію кожної дитини, яку повернули у сім’ю, визначати її потреби, оперативно реагувати і надавати необхідну підтримку. Після проведення детального аналізу ситуації сімей буде створено дорожню карту допомоги для кожної із родини у складних життєвих обставинах, до яких повернулися діти з інтернатних закладів. Проєкт також забезпечить соціальних працівників засобами індивідуального захисту, щоб зробити безпечними їх візити у родини під час пандемії.

Проєкт триватиме півроку. Окрім Волинської, у ньому беруть участь Дніпропетровська, Миколаївська, Полтавська та Харківська області.

Найкращі практики реінтеграції дітей у сім’ї, напрацьовані в ході проєкту у пілотних регіонах, планують розширити на всю Україну.

Автор: Волинський обласний ЦСС

Пов'язані матеріали:

Читайте також: