Про експериментальний проект з організації в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах

З 01 вересня цього року стартував пілотний проект Міністерства соціальної політики України.  Проект має на меті допомогти територіальним громадам організувати соціальну роботу з сім’ями та дітьми, що належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах, а також допоможе  забезпечити мобільність фахівців із соціальної роботи громади та підвищити рівень їх кваліфікації. Відповідна постанова прийнята на засіданні Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 817 «Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах».

Однак умовами участі територіальних громад у реалізації проекту є:

– в територіальній громаді працює фахівець із соціальної роботи;

– визначено потреби населення у соціальних послугах;

– утворено комунальний заклад, який проводить соціальну роботу і надає соціальні послуги (центр соціальних служб, центр надання соціальних послуг тощо);

– у відповідному місцевому бюджеті передбачено кошти для надання соціальних послуг.

В рамках проекту відбуватиметься апробація інтегрованої моделі надання соціальних послуг і деяких видів державної соціальної допомоги.

Фахівці із соціальної роботи тих громад, які візьмуть участь у експериментальному проекті та/або апробації:

-отримають необхідну комп’ютерну техніку, велосипеди, електроскутери тощо;

-пройдуть навчання з організації соціальної роботи та надання соціальних послуг.

Реалізація експериментального проекту розпочинається з 01 вересня поточного року і триватиме протягом 2 років до 01 вересня 2023 року. Датою початку проведення проекту, визначено 01 грудня 2021 року.

Від виконавчих органів сільських, селищних, міських рад територіальних громад документи на участь у проекті можна подати з 01 квітня до 15 квітня 2022 року.

Надати їх просто: досить підготувати необхідні документи з урахуванням рекомендацій, наданих Мінсоцполітики та надіслати разом із заявою до Національної соціальної сервісної служби України.

Волинський обласний центр соціальних служб забезпечить методичний супровід територіальних громад з питань організації соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, і надання їм соціальних послуг та проведе навчальні заходи для фахівців із соціальної роботи з питань організації соціальної роботи і надання соціальних послуг.

За консультаціями щодо участі у проекті звертайтеся за телефоном: (044)289-56-57.

Автор: Волинський обласний ЦСС

Пов'язані матеріали:

Читайте також: