Соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

Кожній дитині потрібно надати можливість повністю реалізувати свій потенціал, забезпечити належне фізичне та психічне здоров’я, доступ до отримання якісної освіти, безпечне життя, позитивні емоції, відчуття того, що її люблять. Тільки родина здатна задовольнити основні потреби дитини, створити якнайкращі умови для її всебічного розвитку. Якщо відсутня можливість для дитини жити у рідних батьків, то найкраща альтернатива – усиновлення/удочеріння, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

Відповідно до вимог чинного законодавства, з метою контролю за станом утримання, навчання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання, 21 лютого 2018 року заступник директора – начальник відділу соціальної роботи районного центру СССДМ Л. Дищаковська та працівники служби у справах дітей здійснили виїзд на територію Поромівської об’єднаної територіальної громади та Старолішнянської сільської ради.

В с. Поромів успішно функціонує три прийомні сім’ї, в яких виховується 9 статусних дітей, в с. Петрово в дитячому будинку сімейного типу проживає 10 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в с. Нова Лішня в дитячому будинку сімейного типу знайшли родинний затишок 8 дітей.

Учасниками рейдової групи з’ясовано, що прийомними батьками, батьками-вихователями створені хороші умови для проживання підопічних дітей: облаштовані окремі спальні місця, є необхідні умови для навчання, відпочинку та ігрової діяльності; діти забезпечені одягом та взуттям відповідно до сезону, шкільним приладдям, предметами побуту, повноцінним харчуванням; відвідують загальноосвітні навчальні заклади, троє дітей розвивають свої здібності і таланти в шкільних гуртках.

При спілкуванні прийомні батьки та батьки-вихователі розповіли про проблемні моменти у вихованні дітей, наявність емоційного контакту між дітьми, психологічні проблеми у стосунках між членами сім’ї.

Працівники центру СССДМ та служби  у справах дітей рекомендували прийомним батькам та батькам-вихователям особливо уважно ставитись до дітей підліткового віку, щоб не пропустити «дзвіночки», які можуть привести дитину до сумної долі, копіювання життя своїх батьків, тому що саме в цей період «розкривається» сумний досвід, отриманий ними у кровних сім’ях.

 

Автор: Іваничівський РЦСССДМ

Пов'язані матеріали:

Читайте також: