«Територія козацтва» – єднає серця та родини

«Територія козацтва» – захід, що відбувся 14 жовтня у нашому місті, дав можливість об’єднати молодь та цілі сім’ї. Неймовірно запальне та веселе родинне свято вдалося на славу!
Розпочалося все з «марафону патріотичної пісні та поезії». Лунала українська пісня десятками дитячих голосів, розливаючись розкішними барвами багатоголосся по всьому місту. Кожен виконаний твір звучав особливо тепло. Відчувалося, що молодь, яка виходила на сценічний майданчик, щиро вірила у кожне проспіване слово.
Від щирого серця дякуємо юним талантам нашого міста, а також їх керівникам, що відгукнулися та стали активними учасниками акції. Це – вихованці студії естрадного співу «Надія», студенти Ковельського медичного коледжу ( які ще й підготовили авторський патріотичний вірш), учні міської гімназії, вихованці недільної школи собору Святого Благовіщення УПЦ КП. Ковельчани можуть лише пишатися такою обдарованою молоддю. Так тримати!
Звичайно, не був би цей марафон такий особливий, якби не чарівна ведуча Альона Малюга-Мельникова, що весь час, поки тривав захід, вправно підбадьорювала публіку, щиро підтримувала кожного учасника. Професійність та добре серце Альони допомогли створити особливу атмосферу свята.

Військовий дух намагались передати активісти ГО “БУГ”, які організували у рамках “Території козацтва” виставку військової зброї та боєприпасів, що використовувалися у зоні проведення АТО.
Під звуки патріотичних пісень поруч проходила ще одна акція «Лист солдату», що стартувала за тиждень у ковельських школах. Діти мали змогу намалювати чи написати лист на фронт, захиснику, котрий боронить рідну землю від ворогів. Не стояли осторонь і батьки. Вони теж разом з малечею долучалися до акції, створюючи спільні «листи-обереги». За весь час проведення акції назбирався цілий мішок важливої кореспонденції з різними солодощами та речами. Все це поїде на фронт до наших солдатів- оборонців. Дякуємо управлінню освіти та всім керівникам шкіл та звичайно ж діткам, хто долучився.
Це були лише перші акорди справжнього святкового дійства. Зібравши 4 команди з 16 сімей, розпочалася основна частина — спортивно-розважальний сімейний квест. Тут наших команд, що отримали козацькі назви: «Корсунь», «Козацька люлька», “Запорізький Кіш” та “Хортиця” чекали неймовірно цікаві випробування на кмітливість, вправність та силу. Всього було 9 етапів боротьби(станцій). Олександр Мінько, що очолює туристичний простір «Шляхами кобзарів», розробив для учасників цікаву смугу перешкод. О, тут і почалося: будувалися переправи, долалися доріжки з шин, у мішках скакали цілі сім’ї. Малеча та батьки вболівали один за одного, у повітрі відчувалася жага до перемоги.

Справжній козацький дух свята допомогли створити Центр НПВ «Волинська Січ» на чолі з інструктором військово-патріотичного табору «Волинська Січ» Ткачуком Дмитром. Вправні та мужні хлопці розгорнули ціле містечко з неймовірно креативними козацькими майданчиками.
Майданчик «Боротьба на поясах» чекав сильних суперників. Обв’язавшись козацькими, широкими поясами, учасники мірялись силою. Хто ж перший виштовхає за коло свого супротивника? Таке собі козацьке сумо. Не забули вигадливі інструктори з «Волинської Січі» потурбуватися про те, аби перевірити сім’ї, хто ж у них найсильніший. «Кидання колоди» викликало справжні сімейні баталії, врешті бралися до роботи і мами. Стрільба із лука вдавалася не всім так легко.
Знадобилися у квесті і нещодавні знання з розбирання і збирання зброї. Про це подбав Ковельський об’єднаний міський військовий комісаріат. Діти з великим захопленням дивились на своїх батьків, адже більшість із них нещодавно повернулися із зони АТО, як ті чітко та вправно справлялися з поставленим завданням. «Мій тато найкращий, мій тато – Герой!»- вигукувала невгамовна малеча.
В історичному музеї на команд чекала інтелектуальна гра, що мала назву “Чумацький шлях”. Потрібно було пригадати історичні назви речей козацької епохи. Довго думали, гадали та ще й багато чого нового дізналися.

Завершальними етапами стали: перетягування каната та складання державного гімну у вигляді пазлу, що підготували для гри креативні активісти ГО “Велика ідея”. Ось тут остаточно всі і згуртувалися. Батьки за дітей, діти за батьків – непереможна сила єднання та братерства творила справжнісінькі чудеса на майданчиках козацької звитяги.

Гості свята також мали можливість подивитися виставку зброї, взяти участь у майстер–класах: «Боротьба на мечах», «Король гори» , «Стрільба із лука» та інші.
Родзинкою «Території козацтва» стала справжня польова кухня. Кожен бажаючий мав змогу пригоститись смачнющим кулішем та гарячим чаєм. Про це подбав командир Ковельської військової частини Вадим Осадчий. Куліш прийшовся до смаку навіть найвибагливішим гурманам. Військовий кухар з великим черпаком тільки і встигав роздавати свою щойно приготовлену кашу.

«Гуртом і батька легше бити» – кажуть у народі, «Разом і смуги перешкод долати легше» – кажемо ми. Проте переможець все-таки є – це команда «Корсунь». Вони отримали найбільше балів – 89. Ми вітаємо учасників і бажаємо їм міцного здоров’я та злагоди у їхніх сім’ях.
Ковельський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що є головним організатором заходу «Територія козацтва» щиро дякує партнерам: Волинському центру національно-патріотичного виховання «Волинська Січ», Ковельському об’єднаному міському військовому комісаріату, військовій частині А2042 , Туристичному простору «Шляхами кобзарів», ГО “БУГ”, ГО «Велика ідея» та Молодіжному рухові «Alfa Club». Окрему вдячність висловлюємо начальнику відділу культури Савлук Вікторії та директору «Палацу учнівської молоді» Середюк Тетяні за професійне озвучення свята.
Щира подяка спонсорам — Ковельській міській раді, настоятелю собору Святого Благовіщення УПЦ КП Василю Мичку, СТзОВ “Дружба” Валерії Яремчук (с. Брюховичі). Завдяки їм куліш вдався надзвичайно смачним, а свято яскравим. ВАТ “Ковельський хлібокомбінат” – за надані солодощі для призового фонду гри-квесту “Козацькому роду – нема переводу”.

 

Автор: Ковельський МЦСССДМ

Пов'язані матеріали:

Читайте також: