Тут вчать самостійності

Волинський обласний соціальний гуртожиток є справжньою домівкою для своїх вихованців, адже у нас вони отримують увесь комплекс соціальних послуг.  Діти –сироти та особи з їх числа стикаються з багатьма проблемами в навчанні, працевлаштуванні. Дехто з них закривається в собі, у декого падає самооцінка. Тому одним із основних завдань соціальних педагогів є сприяти здобуттю вихованцями освіти, фаху, навичкам самостійного життя поза межами гуртожитку. На щастя, незважаючи  на нелегку долю,  ці  діти  не здаються. Вони вірять у краще, сподіваються на допомогу та підтримку людей, вчаться, а їхній силі духу і віри можна тільки позаздрити.

У нашому гуртожитку вони знаходять друзів. Тут створені всі умови для їхньої праці і відпочинку. Зазвичай, у сім’ях до порядку дітей вчать змалку, наші вихованці особливі тим, що здавалося б зрозумілим більшості дітей речам, таким як догляд за одягом та взуттям, прання, чищення, складання, розвішування, сортування, прибирання у кімнаті, приготування їжі ми вчимо їх уже в підлітковому віці. І дуже приємно, що вони охоче сприймають наші поради  і швидко вчаться цьому.

Радує  те, що після виходу зі стін закладу в самостійне життя, наша молодь  знає як впорядкувати своє житло, як слідкувати за собою, щоб бути привабливою, вміє вирішувати свої побутові проблеми.

 

Автор: Волинський обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт

Пов'язані матеріали:

Читайте також: