Твої права – твій захист

Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права. Знаючи свої права та обов’язки  з дитинства, людина зможе плідно й ефективно брати участь у розбудові правового суспільства нашої держави. Діти різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри мають рівні права. Підтверджено це в Конвенції про права дитини, що прийнята Генеральною Асамблеєю ООН в 1989 році і набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року.  Саме ця Конвенція визначає, які права мають діти в нашій країні.

В рамках акції «16 днів проти насильства»  психологом відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено заняття з елементами тренінгу «Твої права – твій захист»  також  було обговорено актуальну тему сьогодення «Насильство в сім’ї та жорстке поводження з дітьми» та наголошено про правовий захист від насильства над дітьми в сім’ї з учнями 5 класу ОЗ НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія” смт Шацьк.

Психолог акцентувала увагу учнів на формуванні правової свідомості, розвитку уявлень про права людини, права дитини, усвідомлення власних прав та їх взаємозв’язку із правами інших людей, виховання поваги до прав людей, розглянули правовий захист від насильства над дітьми в сім’ї. На завершення діти  закріпили знання та виконали вправу «Дерево ПРАВА». Учні  розширили знання про їхні особисті права, зрозуміли, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов’язки,

Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

Все, що принижує тебе, шкодить та робить боляче з метою залякати тебе – це порушення твоїх прав!

Автор: Відділ СССДМ терцентру Шацького р-ну

Пов'язані матеріали:

Читайте також: