Ти сам відповідаєш за свої вчинки

20 березня 2018 року фахівцем Любомльського районного центру соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді Аліною Мороз спільно з головним спеціалістом служби у справах дітей Світланою Шишук проведено правоосвітню бесіду на тему: «Ти сам відповідаєш за свої вчинки» з неповнолітнім, який перебуває на обліку в Любомльському районному секторі з питань пробації.
Кожен громадянин України має права та обов`язки, проте не всі молоді люди обізнані в повній мірі. Задля покращення рівня правової обізнаності з метою захисту своїх прав та виконання покладених державою обов`язків і відбулась ця бесіда.
Слід підкреслити, що закріплені і гарантовані Конституцією України права, свободи і обов’язки людини та громадянина – це реальна ціль побудови правової держави, усвідомлення її абсолютної цінності, піднесення особистості і забезпечення дійсно правового характеру взаємовідносин громадянина і держави, спілкування громадян та інших осіб між собою, тому людина, з свого боку, повинна перш за все у власних інтересах прагнути знати закони держави, у якій проживає. Таким чином Конституція України встановлює загальновідоме ще з часів римського права правило – незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. Так за неповнолітніх до 14 років несуть відповідальність батьки/опікуни, а старші відповідають особисто.
Знання цих істин має на меті виховати правоосвідчену особистість, яка зможе розумно аналізувати свої вчинки, їх наслідки та масштаб відповідальності.

Автор: Любомльський РЦСССДМ

Пов'язані матеріали:

Читайте також: