У Ковелі обговорили питання попередження булінгу у дитячому середовищі

У закладі загальної середньої освіти № 12 відбувся міський семінар заступників директорів з виховної роботи на тему “Булінг як актуальна соціально-педагогічна проблема”. Під час час обговорення було визначено причини проявів та наслідки булінгу (цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування), йшлося про взаємодію учасників навчально-виховного процесу стосовно недопущення насилля, відпрацьовано навички ефективного спілкування та поведінки педагогів й учнів під час виникнення цього явища. Досвідом поділилась заступник директора школи з виховної роботи Тетяна Тітова.

Про роботу у цьому напрямку розповіли Микола Гупік, заступник начальника служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради та директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інна Третяк.

Про співпрацю навчальних закладів з кримінальною поліцією щодо попередження булінгу у дитячому середовищі поінформувала інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Ковельського відділу поліції Тетяна Козій.

Цікавим та інформативним був практичний блок семінару, який підготували вчитель історії та правознавства Світлана Буслюк та соціальний педагог Ірина Козбур. Саме у цій частині зустрічі було розкрито саму суть проблематики. Всі учасники мали змогу долучитися до занять, що містили елементи тренінгу. Учні та їх наставники продемонстрували свої знання та навички у боротьбі з цим негативним явищем.

Приємно, що діти досить серйозно поставились до теми. Було помітно, що вона для них — актуальна.

Завершився захід на гарній ноті. Неординарну крапку поставила “розвантажувальна хвилинка”, проведена психологом Людмилою Ратнюк. Всі мали змогу у затишній атмосфері узагальнити отриманий матеріал.

Автор: Ковельський МЦСССДМ

Пов'язані матеріали:

Читайте також: