Волонтер – людина унікальна.

Саме волонтерство є тією рушійною силою, яка допомагає змінювати світ на краще. Зараз в Україні, як ніколи, розвивається волонтерство. Якщо зануритися в історію, то ми з’ясуємо, що цьому рухові уже 157 років і засновником його є Анрі Дюран, французький журналіст, публіцист, який запропонував створити таку організацію, яка називається «Червоний хрест» для того, щоб допомагати пораненим людям, щоб відновити їх як фізично, так і психологічно. Саме з того часу і почалося волонтерство.

30 липня у відділі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді територіального центру  відбулась робоча нарада з залученням працівників  Шацького районного сектору з питань пробації,   Шацької  райдержадміністрації, бюро правової допомоги. Учасники заходу обговорили основні принципи волонтерської діяльності, розглянули методичні рекомендації залучення до діяльності волонтерів пробації.  Начальник сектору з питань  пробації Олександр Азбутов наголосив на основних умовах залучення волонтерів та організації їх діяльності. Слово волонтер перекладається, як доброволець. Тобто він вільно та абсолютно безкоштовно допомагає тому, хто цього потребує.  Тобто, волонтерство потрібне у різних напрямках суспільства, завдячуючи людям, які мають свою життєву позицію, які здатні ділитися своїм вільним часом, своїми знаннями, які готові вчитися для того, щоб допомогти. І таким чином роблять світ  кращим.

Начальник відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповіла про основні якості якими повинен володіти волонтер. З одного боку це людина яка  віддає свою енергетику, свій вільний час, він працює безкоштовно, але з іншого боку, все в природі взаємопов’язано. Та людина, яка займається волонтерством отримує набагато більше, ніж віддає.

Волонтер – це людина, яка має високі навики комунікації. Якщо людина не вміє спілкуватися, їй досить складно виконати волонтерську роботу. Тому що, як правило, людина, у якої є проблема, яка чимось травмована, вона аби з ким на спілкування не піде. Вона може бути ображеною, злою, розчарованою – вона травмована душею. До неї, до її серця може достукатися саме той, хто має позитив та той, хто відкритий до інших. Коли людина, яка потребує допомоги, бачить такого, тільки тоді вона йде на контакт.

Розвивається волонтерство  в усіх країнах,  це та потужна сила, яка допомагає змінювати суспільство, допомагає рухатися в правильному напрямку та розвиватися суспільству, доказуючи, що не все має матеріальну основу. Надзвичайно важливо для кожної людини ще й її духовність, її вміння робити добрі справи.

Автор: Відділ СССДМ терцентру Шацького р-ну

Пов'язані матеріали:

Читайте також: