Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування!

Щорічно за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров`я проводиться Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування.
Грудне вигодовування – це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку дитини. Основу грудного молока складають особливі білки, які відрізняються високою біологічною цінністю, легко перетравлюються і всмоктуються. З молоком матері дитині передається більшість захисних антитіл від багатьох хвороботворних бактерій і вірусів. Грудне молоко повністю забезпечує потреби дитини першого півріччя життя в рідині та поживних речовинах.
За словами педіатрів, грудне молоко було і залишається ідеальною їжею для дитини від народження до 2-річного віку. Воно індивідуальне, натуральне, стерильне, завжди тепле, легко засвоюється малюком, захищає його від інфекції, алергії, порушення обміну речовин. Грудне молоко дозволяє новонародженій дитині краще і швидше подолати пологовий стрес, адаптуватись до нових умов навколишнього середовища, краще переносити планову вакцинацію, зміцнювати імунітет, швидше розвиватися. Грудне вигодовування позитивно впливає на здоров’я матері-годувальниці: сприяє профілактиці мастопатії, пухлин, омолоджує організм жінки, продовжує психо-емоційний та фізичний зв’язок зі своєю дитиною.

Цьогоріч Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться з 1 по 7 серпня працівники відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шацького району Волинської області провели захід в жіночій консультації КНП Шацької районної лікарні , ознайомили майбутніх матерів з тим наскільки корисним є грудне вигодовування, повідомили про основні правила успішного грудного вигодовування та ознаки правильного прикладання дитинки до грудей матері, а також роздали буклети для детальнішого ознайомлення.
Щоб годування було приємним і легким потрібно дотримуватись даних рекомендацій щодо грудного вигодовування:
1. забезпечити контакт «шкіра до шкіри» та прикладати дитину до грудей матері якнайшвидше після народження немовляти;
2. якнайшвидше почати грудне вигодовування, найкраще – протягом першої години життя дитини;
3. забезпечити перебування матері та новонародженої дитини в одній палаті 24 години на добу, щоб матір змогла годувати дитину на вимогу (тобто так часто, як хоче дитина, вдень і вночі);
4. забезпечити виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців з народження – немовлятам не слід давати жодних інших продуктів харчування, навіть воду.
5. не використовувати жодних сумішей, пляшечок, сосок чи пустушок, якщо можливе виключно грудне вигодовування.
6. поступово вводити прикорм, починаючи з шести місяців.

І нехай грудне вигодовування доставляє радість вам і вашому малюкові!

Автор: Відділ СССДМ терцентру Шацького р-ну

Пов'язані матеріали:

Читайте також: