Захід “Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії”

Серед найважливіших прав людини, закріплених практично всіма міжнародно-правовими документами в галузі прав людини, а також Конституцією України, є право на життя, свободу, особисту недоторканність, право вільно пересуватися, вибирати місце перебування і проживання, свобода праці та іншої не забороненої законом діяльності. Торгівля людьми є однією з найжорстокіших форм порушення основних прав і свобод людини. Незалежно від виду експлуатаційної мети, торгівля має тяжкі, а часом фатальні наслідки для постраждалих осіб.

За даними експертів Організації Об’єднаних Націй (ООН) торгівля людьми за рівнем прибутковості займає третє місце у світі після торгівлі наркотиками і зброєю, але зі значно меншим ризиком для торгівців. Як правило, особи, які потрапляють у таку ситуацію, не завжди усвідомлюють, що стали предметом продажі, тобто опинилися у якості “живого товару”.
Є кілька найбільш поширених різновидів цієї торгівлі: сексуальна експлуатація людини; трудова експлуатація; використання у жебрацтві; робота в порноіндустрії; вилучення органів у якості донора.
Боротьба з цим злочином вимагає об’єднання зусиль міжнародного співтовариства і громадськості кожної країни.

Щорічно, 30 липня, міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Цей день має на меті привернути увагу громадськості до складного становища жінок, чоловіків та дітей, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

З метою відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми працівники відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шацького району Волинської області спільно з працівниками Шацького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області, відділу освіти, молоді та спорту Шацької райдержадміністрації та Шацького відділення поліції провели масовий захід: «Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання- ефективний інструмент протидії» з вихованцями літнього оздоровчого табору «Чайка».

Основним завданням заходу було:

– привернення уваги дітей до актуальних для українського суспільства проблем протидії торгівлі людьми;

– підвищення обізнаності дітей з питань протидії торгівлі людьми.

Соціальний педагог відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та інспектор з ювенальної превенції Шацького відділення поліції навели приклади потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, шляхи уникнення небезпечних наслідків та убезпечення себе від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Розповіли дітям, що торгівля дітьми, як негативне явище може виявлятися в різних формах – від викрадення дитини до їх продажу з використанням обману. Жертви використовуються для примусової праці, проституції та порнографії.

Ніхто з дітей не залишився байдужим до цієї теми. Діти мали можливість взяти участь у флешмобі та конкурсі малюнків на асфальті. Крім почутої інформації отримали буклети: «Експлуатація дітей», «Поради дитині. Декілька правил безпечної поведінки».

Автор: Відділ СССДМ терцентру Шацького р-ну

Пов'язані матеріали:

Читайте також: